Kredyt dla firm ze stratą
Kredyt dla firm ze stratą? To możliwe!
Cieszyłeś się, kiedy wykazując stratę nie musiałeś płacić podatku, a teraz masz problem z kredytem firmowym? Spokojnie, nie Ty jeden! Uzyskanie finansowania w tej sytuacji jest trudne, ale nie jest niemożliwe.
Kto nie lubi płacić niskich podatków?
Składając zeznanie podatkowe najczęściej dbamy o to, żeby danina dla państwa była najniższa. Na tym zadaniu skupia się również księgowość, więc podatek oscylujący wokół zera jest powodem do radości dla wszystkich. Do czasu, kiedy chcemy zaciągnąć kredyt, pożyczkę albo otworzyć firmową linię kredytową. Wtedy okazuje się, że wykazany niski dochód lub strata jest dla banków powodem odmowy – i nie można się temu dziwić, bo według dokumentów finansowych Twojej firmy nie masz środków, które taki kredyt mogą zabezpieczyć.
Rozliczyłeś podatek ze stratą… I co dalej?
Chociaż starta nie musi być wynikiem optymalizacji podatkowej – może być spowodowana inwestycjami, zakupem środków trwałych czy gorszego okresu biznesowego – dla banku zawsze jest to informacja, iż firma może nie być godną zaufania. Dla analityka bankowego to wystarczająca przesłanka, aby odmówić Ci pożyczenia pieniędzy. Co można wtedy zrobić? Wystąpić o kredyt liczony metodą przychodową, kredyt na oświadczenie czy kredyt z zabezpieczeniem.
Dla banku strata to strata. Czy można z tym coś zrobić? Tak!
Odpuść sobie wycieczki po bankach i składanie kolejnych wniosków, bo to tylko obniża Twoje szanse na uzyskanie finansowania – czasem nawet do zera. Z naszego doświadczenia wiemy, że zdobycie kredytu na stracie jest trudne i wymaga dużej znajomości bankowych i finansowych realiów.
Kredyt dla firm ze stratą. Jak pomagamy w praktyce? Sprawdź ten przykład:
Sytuacja Klienta:
Klient kredyty zawsze spłacał na czas, a strata wynikała z inwestycji w drugi sklep, który miał się za chwilę otworzyć. Najpierw wydał już posiadane środki, później zwiększył limit kredytowy i wykorzystał go do końca.
Potrzeby Klienta:
Rozwiązanie:
W drugim kroku, po poprawie wyników finansowych, skonsolidujemy limity kredytem ratalnym – tak, aby płynnie zmniejszać saldo kredytowe
Kredyt dla firm ze stratą w praktyce:
Sprawdź opinie klientów Firmowe Finanse
Nasze najnowsze wpisy dotyczące kredytów i pożyczek
Kredyt firmowy w obcej walucie – szansa na rozwój czy ryzykowny krok w nieznane?
Jakie warunki i dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu dla firmy?
Pośrednik finansowy – jak może pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy?
Poznaj nasze pozostałe usługi
Najczęściej zadawane przez klientów pytania dotyczące kredytu dla firm ze stratą:
W Firmowych Finansach oferujemy profesjonalne usługi finansowe, dzięki którym Twoja firma może skupić się na tym co najważniejsze – prowadzeniu biznesu.
Sprawdź opinie klientów dotyczące współpracy z naszymi doradcami.
Firmowe Finanse – kredyty dla firm, kredyt na spłatę ZUS i US, kredyt dla spółki.
Ul. Wincentego Rzymowskiego 30/413A; 02-697 Warszawa
kontakt: 22 487 55 12; 735 984 400
mail: biuro@firmowefinanse.pl
NIP: 5214029475; KRS: 0001049283
Nasze usługi są w pełni legalne, bezpieczne i objęte ochroną Komisji Nadzoru Finansowego.
Przykład reprezentatywny. Kredyt dla firm ze stratą.
Nie oferujemy pożyczek ani kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków. Pośredniczymy w pozyskiwaniu kredytów bankowych. Maksymalna Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,37 %.
- Kwota kredytu dla firm ze stratą: 20.000 zł
- Wysokość raty miesięcznej: 449,86 zł
- Okres kredytowania: 60 miesięcy
- Oprocentowanie: 12.49%
- Całkowity koszt kredytu dla firm ze stratą: 6 991,42 zł
- Prowizja: 0 zł
- Całkowita kwota do zapłaty: 26. 991,42
- RRSO: 13.25%
- Minimalny okres kredytowania: 6 miesięcy
- Maksymalny okres kredytowania: 144 miesiące
Kalkulacja została dokonana na dzień 01.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu dla firm ze stratą na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od zdolności kredytowej klienta.